PRO INZERENTY

Ulice v nové čtvrti ponese jméno po jihlavských osobnostech

20/09/2018

Jaroslav Šnajdr

Jihlavští zastupitelé budou už příští úterý vybírat název ulice nové městské čtvrti Borovinka. Ve hře jsou například jména moderních sochařů, jejichž dílo je spjaté
s Jihlavou, nebo jména známých či opomíjených osobností města.
„Mezi návrhy jsou jména Evžena Plocka – Plockova, který se upálil na protest proti okupaci Československa a normalizaci, nebo Františka Dohnala – Dohnalova, český politik a manažer, v minulosti starosta Jihlavy a hejtman Vysočiny, v letech 2005 až 2012 prezident Nejvyššího kontrolního úřadu,“ sdělila redakci mluvčí města Aneta Hrdličková.
Ulice by mohla nést podle mluvčí také jméno sochaře Olbrama Zoubka, jehož sochy jsou v koncertním sále budovy Základní umělecké školy v Jihlavě, nebo Koblasova – po známém sochaři, který je autorem soch v Parku Gustava Mahlera.
Alternativní návrhy na název ulice vzešly od investora akce, společnosti Pozemní stavby Jihlava, a to ulice J. Pitnera / Pitnerova nebo V. Havla / Havlova / Václava Havla. Návrhy z magistrátního rozvoje města jsou rozděleny místopisně, podle moderních sochařů 20. století a podle známých osobností spojených s Jihlavou,“ doplnila mluvčí.
Nová ulice je tvořena 22 novými řadovými rodinnými domy. Vychází a navazuje na stávající ulici Hybrálecká, s níž vede rovnoběžně.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc