PRO INZERENTY

Úřednice zpronevěřila 300 tisíc. Magistrát na ni podal trestní oznámení

24/01/2019

Jaroslav Šnajdr

Vnitřní kontrola Magistrátu města Jihlavy zachytila zpronevěru kolem 300 tisíc korun. Na jednom z oddělení úřadu pracovnice sice řádně evidovala na pokladně vybrané peníze, ale nechávala si je pro sebe. Podvod jí i přes pravidelné kontroly procházel několik měsíců.

„Paní na magistrátu pracovala dlouho a měla velmi sofistikovaný a propracovaný způsob, jak  obejít software pokladny. Proto jsme to zjistili až při inventuře všech pokladen na konci roku. Ponaučíme se z toho,“ informoval redakci Jihlavský express tajemník magistrátu Evžen Zámek.

Úřednice skončila na hodinu a zpronevěřené peníze okamžitě vrátila. „I když městu škoda nevznikla, každopádně byl spáchán trestný čin. Proto jsem dnes dopoledne podal na naši bývalou zaměstnankyni trestní oznámení na okresní státní zastupitelství,“ podotkl Evžen Zámek.

Podle něj šlo o selhání jednotlivce, které nadřízený běžně nemá velkou šanci zaznamenat. „Nicméně nám tato chyba ukázala, co lze zlepšit ve vnitřních procesech úřadu,“ poznamenal tajemník. To na jakém oddělení žena pracovala nechtěl specifikovat.

Na uvolněné místo již úřad vypsal výběrové řízení. Do doby obsazení pozice úřad zajistí obsluhu na přepážce z vlastních řad. Na jihlavském radnici je celkem 25 pokladen, přes které loni proteklo bezmála 50 milionů korun.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc