PRO INZERENTY

V Jihlavě trénují hokej ve virtuální realitě. Jako první v Evropě

12/10/2018

Jaroslav Šnajdr

HC Dukla Jihlava představila na svém stadionu unikátní novinku - virtuální tréninkové centrum. Projekt virtuální reality nově podpořil také česká hvězda NHL a držitel zlaté hokejky David Pastrňák. Světovou novinku může využívat také veřejnost.

. „Chtěl jsem podpořit český vynález a svým jménem mu pomoci získat důvěru u hráčů i týmů. Je to super tréninková pomůcka a sám jsem se při používání pěkně zapotil. Ta technologie a reálnost prostředí jsou úžasné. A to je zatím jen polovina toho, kam až je možné Sense Arénu dále rozvinout,“ říká hvězda NHL.

Sense Aréna je také jedinečným analytickým nástrojem určeným všem trenérům a agentům, protože vyhodnocuje výkon hráče a porovnává ho jak v rámci týmu, tak umožňuje anonymizované srovnání hráčů v rámci celého světa. Součástí licence jsou automatické updaty a nové verze rozšiřující oblasti cvičení.
V Česku Sense Arenu využívají jako doplněk tréninku kromě jihlavské Dukly také Bílí Tygři Liberec a diagnostickou část i Rytíři Kladno. Ve Spojených státech v Colorado Springs Tigers a chystá se její uvedení u Washington The Little Caps. „Prosadit se chceme, vedle domácího trhu, především na největších hokejových trzích na světě – ve Spojených státech, Kanadě a Skandinávii,“ říká Bob Tetiva, zakladatel Sense Areny a pokračuje: „Vedle vynikajících českých hráčů, trenérů a hokejových osobností bychom rádi dali hokejovému světu nový rozměr sportovní přípravy. Dříve se od Čechů všichni učili a myslím, že je na čase na tuto tradici opět navázat,“ dodal Tetiva.

Pro instalaci Sense Areny stačí prostor 4 x 4m, platforma je dodávána v podobě mobilního počítačového kiosku a sadou čtyř speciálně upravených hokejek. Jediné co je potřeba namontovat jsou čtyři senzory do rohů místnosti.

Světově unikátní tréninkový program pro hokejisty ve virtuální realitě, který bude nově na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, bude dostupný pro všechny bez výjimky – pro jednotlivce, skupiny či celé kluby. Půjde o první tréninkové centrum tohoto typu v Evropě. Dostupné pro veřejnost bude v průběhu příštího týdne.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc