PRO INZERENTY

„Vracejte podšálky,“ vyzve město návštěvníky vánočního jarmarku

12/12/2018

Jaroslav Šnajdr

Letošní jihlavský vánoční jarmark, který začne tento pátek, bude ekologičtější. Návštěvníci totiž budou nápoje moci kupovat do vratných kelímků s vánočním motivem jihlavských trhů.

Kelímky o objemu 0,3 litru budou k dispozici ve všech stáncích s občerstvením. a mohou se používat na teplé i studené nápoje. Záloha za kelímek bude 50 korun a bude vratná při vrácení kelímku. „V případě, že bude požadovat další nápoj, pak po odevzdání špinavého kelímku obdrží nový čistý kelímek již bez placení zálohy. Kelímky mohou zákazníci vracet na libovolném stánku.  Prodejce vybavíme dostatečným množstvím kovových mincí , aby neměli problém s vracením záloh,“ informoval mluvčí Služeb města Jihlavy (SMJ) Martin Málek.

Dále uvedl, že spolu s kelímky dostanou prodejci vytisknuté manuály a další materiály., kde najdou popsané vzory případů, kdy se záloha za kelímek nevrací například při jeho poškození, popsání, nesoulad s grafikou a podobně. „Předpokládáme, že do začátku naskladníme na 504 kelímků., V průběhu dne jsme schopni dodat další podle potřeby. Pro každý stánek připravíme minimálně tisíc korun v mincích na vracení záloh, které jsme schopni trhovcům vyměnit za  papírové peníze, aby je mohli rozměnit návštěvníkům jarmarku,“ dodal Málek.

Příští rok chtějí  SMJ rozšířit sortiment kelímků s novou grafikou a následně je používat v letní sezóně v akvaparku Vodní ráj a při různých akcích v amfiteátru letní kina. Vratné kelímky využívají například i pořadatelé letního festivalu Vysočina Fest.

Jak už Jihlavský express informoval, dvě desítky dřevěných stánků budou na Masarykově náměstí otevřeny od 14. do 22. prosince. Tradiční jarmark nabídne vánoční zboží, občerstvení i slámový betlém. Každý pátek bude na Masarykově náměstí. kulturní program. Bude se točit kolotoč, vyprávět pohádky, návštěvníci si budou moci pohladit živá zvířata nebo se podívat, jak sochaři vytvářejí umělecká díla z ledu.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc