PRO INZERENTY

Vysoká škola má staronového rektora. Báča povede VŠPJ další čtyři roky

18/10/2018

Jaroslav Šnajdr

Rektorem jediné veřejné vysoké školy v Kraji Vysočina byl znovu zvolen a jmenován současný rektor VŠPJ – profesor Václav Báča, který obhájil svou funkci. Slavnostní inaugurace se uskutečnila ve čtvrtek dopoledne v gotické síni jihlavského magistrátu.

Za čtyři roky se škole pod jeho vedením podařilo urazit kus cesty – vzniklo magisterské studium i nový studijní program zaměřený na strojírenství, staví se nová velkokapacitní posluchárna a moderně vybavená škola se rekonstruuje i z vnějšku.

Jak už jsme v Jihlavském Expressu informovali, čtyřiačtyřicetiletého Báču do funkce znovu zvolil Akademický senát VŠPJ již letos v dubnu a 14. června rektora jmenoval prezident republiky. Jmenovací dekret převzal profesor Báča z rukou ministra školství 10. července. Poprvé se stal Báča rektorem v roce 2014.

Během akademického obřadu složí nový inaugurační slib a přijme od předsedkyně Akademického senátu VŠPJ insignie školy. Slavnostního uvedení rektora do funkce se zúčastní kromě zástupců akademické obce také představitelé Kraje Vysočina, města Jihlavy i Ministerstva školství. Přítomni budou také emeritní rektoři VŠPJ i rektoři ostatních vysokých škol.

Inaugurace rektora Vysoké školy polytechnické Jihlava se naposledy konala 11. září roku 2014, během níž byl (tehdy ještě docent) Báča jmenován rektorem poprvé.

Současný rektor byl jediným kandidátem na tuto funkci. Při volbách v roce 2014 bylo kandidátů více a volba byla velmi těsná, rozhodlo až 4. kolo voleb. „Silný mandát odráží nejen sjednocení a stability školy, ale také další úspěchy současného vedení školy, zajištění strategických partnerství s Krajem Vysočina a městem Jihlava i velmi dobré výsledky hospodaření,“ uvedl staronový rektor.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc