PRO INZERENTY

První záchytné parkoviště v Jihlavě nabere nejméně roční zpoždění

04/12/2018

Jaroslav Šnajdr

Vybudování prvního záchytného parkoviště pro 110 aut u Ústředního hřbitova v Jihlavě za více než 30 milionů korun se zřejmě zdrží až do poloviny roku 2020. Dokončeno přitom mělo být letos v listopadu. Město ale začne nového dodavatele, který stavbu dokončí po zkrachovalé PSJ, hledat až v únoru nebo březnu příštího roku. Jak Jihlavský express už informoval, práce kvůli insolvenci PSJ stojí od půlky září. V listopadu firmě město vypovědělo smlouvu.

„Aktuálně je připravována projektová dokumentace pro realizaci, která by měla být hotova do konce ledna. Výběrové řízení na nového zhotovitele proběhne zhruba v únoru až březnu a pokud se nikdo neodvolá, dá se předpokládat, že v dubnu by mohlo být předáno staveniště novému zhotoviteli,“ uvedl mluvčí Jihlavy Martin Kukla.

Nový dodavatel, pokud ho město najde, by stavbu podle města teoreticky mohl dokončit do konce roku 2019, pravděpodobnější varianta ale počítá s dokončením stavby spíš do první poloviny roku 2020. Dotace ve výši až 85 procent uznatelných nákladů z evropských fondů podle města ohrožena není.

Terminál a stezka budou rychleji

Jihlavě se už podařilo sehnat firmy, které během příštího roku vybudují dopravní terminál v lokalitě Na Dolech a smíšenou stezku pro pěší a cyklisty v průmyslové zóně.

Do předchozích dvou výběrových řízení na terminál se přihlásil pouze jeden zájemce s příliš vysokou cenou. Po úpravě parametrů zakázky se přihlásili čtyři uchazeči,  z nichž město vybralo firmu Sates Čechy, která za zhruba deset milionů terminál vybuduje.

Jak už Jihlavský express informoval, jeho součástí bude objekt s uzavřenou čekárnou, sociální zařízení a zázemí pro řidiče MHD. Nově bude vybudovaná bezbariérová výstupní zastávka MHD a informační systém. U zastávky vzniknou cykloboxy a stojany pro kola, chodníky a přechody. Staveniště bude předáno v lednu a už v průběhu září by měl terminál sloužit.

Míjející se chodníky spojí nová stezka

Smíšená stezka pro pěší a cyklisty je známá díky nedávno propíraným fotografiím dvou chodníků, které se míjí, o kterých Jihlavský express infomoval. „Stezka doplní smysl těmto chodníkům a povede mezi nimi. Nebylo to nedopatření, ale záměr,“ doplnil mluvčí města. Z pěti účastníků tendru vyhrála firma Porr, která stezku postaví nejlevněji a zároveň rychle – za necelých sedm milionů korun a za 130 dní. Práce mají začít v dubnu 2019.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc