PRO INZERENTY

Začínají volby. V Jihlavě je zajišťuje na pět stovek lidí

05/10/2018

Jaroslav Šnajdr

Úderem 14 hodiny dnes odstartují komunální volby. Magistrát města Jihlavy zajišťuje jejich průběh v celkem 58 volebních okrscích. Potřebné vybavení zamířilo do tělocvičny v blízkosti magistrátu, zde je pracovníci shromáždili do jednotlivých balíků, které si rozebrali zástupci volebních komisí a odnesli do volebních místností. Plenty a volební schránky do místností dodali pracovníci úřadu už předem.

Součástí materiálů jsou předměty povinné ze zákona, jako je vlajka, znak, označení místnosti, náhradní lístky a obálky, díky dřívějším zkušenostem ale v balících nechybí ani zdánlivě překvapivé předměty v podobě svítilny
a baterek pro případ výpadku proudu. 
„V jedné volební místnosti je možné topit pouze v kamnech, do tohoto okrsku tedy dodáváme i zásobu uhlí,“ dodává Alena Holubová, která v rámci Oddělení péče o části města zajišťuje předvolební přípravy.

Celkem se bude na průběhu voleb v Jihlavě podílet 471 osob ve volebních komisích, z toho 58 zaměstnanců města jako zapisovatelé. Ke zpracování údajů z jednotlivých volebních místností poslouží zasedací místnost Zastupitelstva města Jihlavy, odtud budou dále informace předávány k centrálnímu zpracování Českým statistickým úřadem.

Volit lze v pátek 5. října od 14 do 22 a v sobotu 6. října od 8 do 14 hodin v místně příslušném volebním okrsku. Pro obecní volby nebyly vydávány voličské průkazy. „Pokud se ze závažných zdravotních důvodů nemůžete dostavit přímo do volební místnosti, je možné požádat o návštěvu volební komise s přenosnou volební schránkou,“ dodala Holubová. Zažádat lze prostřednictvím blízké osoby přímo ve volební místnosti, telefonicky nebo emailem.

Do letošních komunálních voleb v Jihlavě se přihlásilo 10 stran. Celkem podalo kandidátní listinu registračnímu úřadu v Jihlavě 159 volebních stran s 1220 kandidáty.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc