PRO INZERENTY

Zaměstnání Vesecké byla chyba, rozhodl soud v Jihlavě

21/11/2018

Jaroslav Šnajdr

Okresní soud v Jihlavě dnes potrestal podmínkou bývalou šéfku Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou za to, že zaměstnala ve vysoké funkci účelově bývalou státní zástupkyni Renatu Veseckou jako místopředsedkyni ERU.

Vesecká podle obžaloby nesplňovala hlavní podmínku pro zastávání této funkce, kterou byla sedmiletá praxe v oblasti energetiky z toho minimálně tří let ve vedoucí funkci.

 

Renata Vesecká

 

Vesecká si jako místopředsedkyně ERÚ za sedm měsíců v této funkci od podzimu 2014 přitom přišla na víc jak 1,5 milionu korun na mzdě a odměnách.

Její nadřízená Alena Vitásková od začátku svou vinu popírala s tím, že Veseckou zaměstnala proto, že začala narůstat agenda správních a trestních řízení a potřebovala zkušeného právníka.

Žalobce Kamil Špelda pro Vitáskovou původně požadoval trest tři roky nepodmíněně s tím, že jmenování Vesecké bylo pouze účelové.  Po vynesení rozsudku si ponechal lhůtu. Soudce Zdeněk Chalupa nakonec bývalou ředitelku úřadu odsoudil za zneužití pravomoci na dva roky vězení podmínečně s odkladem na dobu 30 měsíců. Rozsudek zatím není pravomocný. Obhájce Vitáskové se proti rozhodnutí na místě odvolal.

 

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc